Akce z roku 2009

Republikové kolo v Nymburku pod záštitou ČHJ,
dva nejcennější tituly patří okresu Přerov

V sobotu 19.září proběhl XIV. ročník Mistrovství České republiky v požárním sportu, v rámci České hasičské a Moravské hasičské jednoty (ČHJ a MHJ). Toto mistrovství se konalo po čtyřech letech opět ve městě Nymburk na stadionu hasičského záchranného sboru. Po absolvování postupových soutěžích v průběhu celého roku, se letošního ročníku z našeho okresu účastnila družstva mužů z Citova a Císařova. V kategorii žen to pak byla družstva z Měrovic nad Hanou a Císařova.
Právě naše děvčata jela na letošní ročník mistrovství, obhajovat loňský titul Mistryň ČR, který získala v jejich historicky první sezoně. Samotný průběh celého letošního mistrovství, byl stejný jako pokaždé, kdy se mistrovství koná pod záštitou České hasičské jednoty. Zasvěcení vědí a je tedy zbytečné popisovat celé dění sobotního dne.

Nejpodstatnější je zde ovšem fakt, že v kategorii žen se podařilo výbornými výsledky vybojovat dva nejcennější tituly. Titul mistrů a vicemistrů. Po výborných výkonech v disciplínách běh na 100m s překážkami, štafetě 4x100m a požárním útoku, si titul vicemistrů ČR odvezly hasičky z Měrovic nad Hanou, které jsou v našem okrese velkým tahounem a to zvláště v disciplíně požární útok. Což dokazuje i vítězství v letošním ročník Velké ceny MHJ okresu Přerov. Ale co obhájkyně titulu? Ty opět předvedly překvapující výkon. Po běhu na 100m s překážkami byly v průběžném pořadí na 2.místě. V disciplíně štafet na 4x100m jim byly přiděleny body opět za 2.místo a královskou disciplínu požární útok zdolali bravurně, započteny jim tak byly body za místo první. V součtu tedy dosáhly s počtem 5ti bodů na místo nejvyšší, čím byl opět Titul Mistrů České republiky v požárním sportu ČHJ a MHJ.
Soutěžní družstvo ve složení: Kateřina Bubeníková, Martina Sládečková, Vendula Kohnová, Simona Bochňáková, Magdaléna Musilová, Petra Kopecká, Kateřina Valentíková a Alena Navrátilová.
V kategorii mužů se zástupci našeho okresu umístili: hasiči z Císařova na 5.místě a v těsném závěsu hasiči z Citova na místě šestém.
Mistryním, vicemistryním a všem kteří reprezentovali Olomoucký kraj, okres Přerov, Moravskou hasičskou jednotu a obce jejichž jsou členy z tohoto místa náleží obrovský dík a hlavně gratulace. Snad bude příští ročník mistrovství, který se koná v Přerově, stejně a v některých případech i více úspěšný jako ročník letošní…

Velká cena Moravské hasičské jednoty, okresu Přerov je již za námi

V sobotu 29.8. 2009 odstartovalo v Rokytnici u Přerova poslední kolo VC MHJ OHJ Přerov letošního roku. Jak bývá tradičně zvykem, tak při příležitosti pořádání posledního kola Velké ceny rokytnickými hasiči, stane se vždy součástí i vyhodnocení celkové soutěže. V letošním ročníku se do závodu zapojilo 8 hasičských sborů našeho okresu. Z tohoto místa jim patří velký dík, za dobře odvedenou práci, která jistě přispěla k výborným výsledkům, kterých v letošním ročníku nebylo málo.

Každý rok je něčím výjimečný. Letos byla Velká cena obohacena o velmi dobré výsledky, které konečně dosahují toho, že je mezi sbory obrovská konkurence. V posledních kolech se o první příčky bily sbory neskutečným způsobem a to v obou kategoriích. Časy, které setinami rozhodovaly o pořadí a přidělení bohů zvedaly i diváky ze židlí.

Novinkou letošní Velké ceny, se v kategorii žen stalo nově vzniklé družstvo žen z Rokytnice. Muži se také nenechali zahanbit a v zastoupení mužů z Polkovic se tak rozšířily řady i u nich. Velice těší, také zastoupení hasičských sborů ze sdružení, kterých v letošním ročníku přibylo.

Pevně věřím, že se v příštím ročníku setkáme také s podobnými změnami a překvapením, či možná i s něčím víc… Tak tedy, již teď se těším na ročník 2010.